Příbeh Lukáše

Dobrý den, jmenuji se Lukáš Hrbek. Předloni třemi léty byl ještě plný sil, měl jsem 2 práce, a hlavně jsem běhal s mými dvěma syny, 7 a 12 let. Jezdili jsme na kole, procházky po horách, prostě aktivní život s rodinou. Z důvodu Covid-19 mi ukončili pracovní poměr v první práci a tu druhou práci jsem už nezvládal a ukončil také. Skončil jsem na pracovním úřadu. Tam jsem chodil pravidelně a pak to začalo. Napřed brnělo pravé chodidlo. Pak to pokračovalo dál, už jsem pajdal, a tak mě poslali k neurologovi. Ten mi našel lipom mezi hrudními obratli Th7-Th8. Přímo v řečišti, kde prochází mícha a mozkomíšní mok se udělal 3 cm „špalíček“. Ten, jak rostl, pomalu utlačoval míchu.

Byl jsem přijat do Frýdku-Místku a až o víc než měsíc později operován ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Po operaci jsem měl na 90 % poškozenou míchu a fungovala mi jen hlava a ruce. Od prsou dolů jsem byl ochrnutý a nohama jsem nepohnul vůbec. Po dvou měsících usilovné práce, cvičení a protahování den co den se podařilo mě postavit na nohy. Na pár sekund a s oporou dvou rehabilitačních pracovníků. Před operací jsem cvičil a měl silné ruce, tak jsem postupně zvládl na pár minut denně být ve vysokém chodítku. Chůze vypadá jinak. 80 % držely ruce a 20 % nohy. Následná 4,5měsíční rehabilitace moc nepomohla, akorát mi zkusili dát nízké chodítko. Celkem to šlo a považovali to za veliký úspěch.

V běžném životě je však chodítko téměř nepoužitelné. Abych mohl pořádně zastat roli otce a postarat se o domácnost musím využívat invalidní vozík. Od pojišťovny jsem naneštěstí dostal vozík, který mi vůbec nevyhovuje a limituje mě v aktivním životě. Musel jsem řešit nový na vlastní náklady. Ani na tomto vozíku však nestačím synům ani při aktivitách. Rád bych si pořídil elektrický pohon Triride, který mi umožní dostat se do přírody a rychleji fungovat v běžném životě a při vyřizování každodenních povinností. Jsem krátce po úrazu a mám velké výdaje na rehabilitace, bezbariérové úpravy domácnosti i auta. Na kvalitní a spolehlivý pohon s dostatečným výkonem pro mé potřeby proto v rodinném rozpočtu nenajdeme potřebnou částku. Budu velmi vděčný za sebemenší finanční příspěvek a/nebo sdílení mé životní situace.

Velmi děkuji za vaší podanou pomocnou ruku.

Lukáš

image

DĚKUJEME PARTNERŮM!

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image